Biztos Ti is szembesültetek már azzal, hogy „a szomszéd gyerekei már egy szál pólóban rohangálnak, az enyémek meg még sapkában és kabátban” – vagy éppen fordítva. Sok gyereket már zavar a sapka, már nyűg neki még a kabátot is felvenni, inkább valami lengébb ruhában szeretne a kis motorjára pattanni, vagy labdát kergetni.
Mi meg ott állunk tanácstalanul, hogy „jó, csak meg ne fázzon”! Ismerős?
Én magam rettentő fagyos vagyok, ennek megfelelően körülbelül tizenhat rétegbe öltöztetném a kisfiamat, gondolván biztos ő is fázik. Ez nyilvánvalóan badarság! A legjobb tanácsot az imádott védőnéniktől kaptam: „ha Te fagyos vagy, mindig kérdezd meg a férjed, ő mit adna rá!”. Azóta így is teszek, ha elbizonytalanodom, és egyelőre ez így működik!
Ha még babakocsis a picur, és nagyobb sétára indultok, esetleg a babakocsiban el is alszik, akkor azért jó, ha van alatta és/vagy rajta egy pléd. Aki nem mozog, főként, ha alszik, annak azért jobban esik, ha melegebben van öltöztetve, vagy be van takargatva egy puha takaróval. Ha nem vagy biztos a dolgodban, csak nyúlj be hátul a nyakánál, és ha ott nem meleg, nem izzad, akkor nem sok, ami rajta van. Az átmeneti időben bizony elkel még a hosszú ujjú body vagy póló, egy pulóver vagy kardigán, egy vastagabb nadrág, és egy átmeneti sapka. Kabátból már elég egy vékonyabb tavaszi fajta.
A szaladgáló kisgyereket ettől kicsit vékonyabban is lehet öltöztetni, sőt kell is, mert a mozgásban könnyedén megizzadhatnak. Ne feledd, imádnak a pocsolyákban tocsogni, a vizes fűben szaladgálni! Szél vagy eső, nekik nem számít, csak kint lehessenek a szabadban. A változékonyabb napokon legyen rajtuk egy átmeneti kapucnis kabát, legjobb a hátul hosszított, vízlepergetős fajta, mely megfelelően védi a derekukat és a felfröccsenő víztől is óvja őket. Az nagyon nem jó, ha átázik a ruhájuk, mert akkor tényleg hamar megfázhatnak!
Fontos, hogy természetes anyagból legyenek a gyerekruhák, pamutból, biopamutból. A gyerekek bőre még érzékeny, illetve, ha a nagy játékban megizzadnak, az izzadsággal könnyedén kioldódhatnak a szálakból a mérgező, sokszor rákkeltő vegyszerek; másrészt a gyereknek is kényelmesebb, kellemesebb viselet egy tiszta pamut, jól szellőző anyag, amibe nem tud beleizzadni. Akinek ekcémás a csemetéje, nagyon jól tudja, hogy micsoda probléma ez!
Ne dőlj be a biopamut utánzatoknak, mindig keresd a biopamut minősítést is a címkén, hisz nem minden biopamut, amire rá van írva! Keresd a GOTS logót!
Sapkából vékonyabb pamut anyagút válassz, az organikus pamut, vagy biopamut sapkák jól szellőznek, jó légáteresztők, abba nem izzadnak bele a gyerekek. Figyelj rá, hogy szépen legyenek eldolgozva a varrások mentén, illetve védjék a kis lurkó füleit is.
Akárcsak magunknak, nekik is pakoljunk egy plusz kardigánt, vagy pulcsit amit adott esetben fel- vagy éppen le tudnak venni. Legjobb, ha elpakolsz pót zoknit és/vagy harisnyát, arra az esetre, ha belefolyna a víz a kis cipőkbe, vagy jutna belőle még a gumicsizmába is.
Figyelj, arra is, hogy a gyerekruha nyaka és a dereka körül ne legyen semmilyen húzható elem, ami fulladásveszélyes lehet, ha esetleg beakad valahova a nagy játék közben! Válassz minőségi ruhákat, olyan gyártóktól, akik figyelnek a biztonságra is!
Bizony bizony a divatot nem lehet elég korán elkezdeni, mi magunk is szeretjük a vagány, vagy éppen csinos darabokat. Az igazán minőségi gyerekruha gyártók már úgy tervezik meg a ruháikat, hogy azok divatosak, de mégis kényelmesek maradjanak, hogy a gyerekeket ne zavarják a játékban. Tartsd Te is szem előtt ezt, hisz egy gyereknek a játék az első és ez így van jól!
Tetszett a cikk? Hasznos volt?
Mutasd meg barátaidnak is! Kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!