Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Babával a strandon, ezeket vidd magaddal!

Babával a strandon, ezeket vidd magaddal!

Kisbabával strandolni egyáltalán nem ördögtől való gondolat, csupán néhány dologra egy kicsit jobban érdemes felkészülni előtte.

Íme egy remek összefoglaló, hogy mire figyelj és mit kell Magatokkal vinni a vízpartra, úgy, hogy mégse cipeld el a fél házat!

 

 

 

 

 

Sokakban felmerül a kérdés, hogy szabad-e egyáltalán kicsi babával strandra menni. Megnyugtatlak: egészen nyugodtan! Gondolj csak bele! A babaúszás is milyen népszerű, mennyien viszik a kicsit úszni és hogy élvezi az egész család. Igaz azt általában fedett helyen tartják és a vizet is speciálisan kezelik, a strandon viszont oda kell figyelni a megfelelő napvédelemre. Hogy nyáron mire figyelj a babád, gyermeked bőrének ápolásával kapcsolatban, arról itt találsz bővebb információt.

Az egészen picike babák általában még egy babatakarón vagy a babakocsiban pihengetnek az árnyékban. Fél éves kortól már bátran beviheted Magaddal a picurt a természetes vizekbe (Balaton, Adriai tenger, stb.), azokban ugyanis a fertőzésveszély minimális, illetve ezeket a vizeket nem kezelik durva tisztítószerekkel, amelyek árthatnak a kicsi érzékeny bőrének. Épített fürdőkbe, strandokra, uszodába inkább csak egy éves kor után menjetek, de ha Tehetitek, akkor is válasszatok helyette természetes vízpartot – egészségesebb és kellemesebb is. A termálfürdő 6 éves kor alatt nem ajánlott.

És akkor lássuk mit is kell Magatokkal vinni:

  • Ha nincsenek árnyékot tartó fák, akkor egy napernyő, vagy valamilyen árnyékoló
  • Karúszó 3 éves korig, afelett úszógumi
  • UV védett napsapka, gyerek kalap, fejkendő – egészen piciknek ajánlott fülvédőset választani, totyogóknak hátul is szélesebb karimájút. Érdemes kettőt vinni, hogy egyiket a vízben tudd ráadni, és ha az vizes lesz, egy másikat pedig a parton. Mivel a piciknek kb. 6 éves korig nem igazán ajánlott a napszemüveg, ezért a legjobb választás egy jó széles karimájú napsapka, ami árnyékban tartja a szemeit és a kis arcát. Az UV sugárzásról itt olvashatsz bővebben.
  • Naptej – FONTOS! általában minél magasabb a faktorszám, annál több káros kemikáliát tartalmazhat a naptej! Az egyik oldalon, igen nagyon jól véd a leégés ellen, viszont a bőrön keresztül felszívódva a káros összetevők ártalmasak lehetnek. A Herbarting naptejben megbízhatsz, csakis természetes összetevőket tartalmaz!
  • Jól szellőző, tiszta pamut babaruha, baba napozó – ha nem szeretnél kockáztatni a naptejekkel, öltöztesd a babádat organikus pamut ruhácskákba! Ezek, mivel a szálakat nem tömítik el műanyagok, vegyszerek, rendkívül jó légáteresztőek. Egy-egy ilyen body vagy napozó a babának (kisifú napozó vagy kislány napozó) a legkényelmesebb viselet, hisz nem izzad bele, nem lesz nyűgös. Ezzel szemben a poliészter ruhákba könnyen beleizzad és azontúl, hogy nyűgös lesz, a bőrén keresztül könnyen felszívódhatnak a ruhában lévő káros anyagok – erről bővebben itt olvashatsz.
  • Nagyobb gyereknek fürdőruha
  • Pléd, babatakaró – ezt leterítheted a földre, hogy a pici azon tudjon nézelődni, játszani. Ha elbújik a nap, be is takarhatod vele.
  • Textil pelenka – enélkül sehova, így aztán a strandra is vidd Magaddal! Árnyékolónak, takarónak, előkének, fejfedőnek, alátétnek, szoptatókendőnek is használhatod ezt a rendkívül sokoldalú holmit.
  • Étel-ital, ivópohár, vagy amiből a baba inni tud – a nyári kánikulában kiemelten figyelj rá, hogy eleget igyon a kicsi és Te is!
  • Kapucnis törölköző – mikor kiveszed a picurt a vízből, ezzel a jó nedvszívó törcsivel könnyedén meg tudod őt szárítani
  • Papucs vagy csúszásmentes cipőcske – a kis totyogónak, nehogy elcsússzon, ahogy szaladgál. Egy úszócipő a kavicsosabb, sziklásabb parton is jól jön.
  • Babahordozó kendő – nem foglal sok helyet, és ha épp nincs benne a baba, plédnek is kiváló. Egyre több kismamát látok, akik a vízbe is úgy mennek, hogy magukra kötik a kicsit – hordozni bárhol lehet!
  • Homokozó készlet – Onnantól, hogy már egyedül ül a baba egyre jobban élvezi a homokozást.
  • Pelenkázó táska – benne a szokásos pelusozós holmiddal, plusz úszópelenkával. Úszópelusból is van mosható – itt találsz. Érdemes olyat választanod, amit a hátadon tudsz vinni, hogy szabad legyen mindkét kezed. Ebben akár egy övtáska is nagy segítségedre lehet.
  • Kenőcs rovarcsípésre – pl. Fenistil
  • Könyv, magazin – a víz remekül kiszívja a kicsik energiáit és általában jót szundikálnak a parton. Használd ki és olvass!

Nagyon nagyon jó pancsolást és pihenést kívánok Nektek!

Tetszett a cikk? Hasznos volt?

Mutasd meg barátaidnak is! Kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!