Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Hordozókendő, baba kenguru vagy csatos hordozó ? Melyik babahordozó ideális választás?

Hordozókendő,  baba kenguru vagy csatos hordozó ? Melyik babahordozó ideális választás?

Ha megszületett a döntés, hogy hordozni szeretnénk a babát, akkor máris adja magát a következő kérdés: milyen babahordozót vegyek? Nem egyszerű a választás! Rugalmas kendő, baba kenguru, szövött kendő, karikás kendő, mei-tai vagy csatos hordozók? Széles a hordozó választási lehetőségek köre, kismama legyen a talpán, aki néhány nap alatt dönteni tud.

 

De nem is kell, olvass tovább, segítek megfejteni, melyik típus való Neked igazán.

 

 

 

 

Csatos hordozó - NaturAnyu

Hordozókendő -NaturAnyu

Ha megszületett a döntés, hogy hordozni szeretnénk a babát, akkor máris adja magát a következő kérdés: milyen hordozót válasszak? Rugalmas kendő, szövött kendő, karikás kendő, mei-tai vagy csatos hordozók? Széles a választási lehetőségek köre, kismama legyen a talpán, aki néhány nap alatt dönteni tud. De nem is kell, olvass tovább, segítek megfejteni, melyik típus való Neked igazán.

Hogyan válasszak hordozót?

Az ideális hordozó kiválasztásához első körben jó, ha a saját és a baba igényeit is letisztázod:

  1. Vedd figyelembe a baba korát

Egyes típusok csak egészen pici babák hordozására alkalmasak, vannak azonban univerzális megoldások, amelyekkel újszülött kortól hordozhatsz, akár a kicsi 2-3 éves koráig is. A hordozó kiválasztásakor mindig vedd figyelembe, hogy most mennyi idős a kicsi.
 

  1. Mennyi ideig szeretnél hordozni?
    Persze nem csak a baba életkora, de az is fontos szempont, hogy te mennyi idős koráig szeretnéd hordozni. Vannak, akik csak az első néhány hónapban szeretnék közel tudni magukhoz a babát, mások a járni tudó kicsivel már inkább babakocsival közlekednének, megint mások akár 2-3 évesen is szívesebben kötnék magukra a babát, mintsem babakocsit kelljen magukkal vinniük. A választásnál ez is fontos szempont.

  1. Csak Te hordozol majd, vagy a család többi tagja is?

Ha nem csak Te hordozod majd a babát, akkor érdemes figyelni arra, hogy a szövött kendők esetében például több méret is van, valószínűleg más méretű kendő kell majd Neked és más az apukának.

  1. Maximálisan biztonságos, vegyszermentes babahordozó eszközt keresel?

Keresd a GOTS minősített, organikus pamutból készült darabokat! 

  1. Csak elöl vagy háton is hordoznál?
    A baba 6-7 kg-os koráig ajánlott elöl hordozni, ennél nagyobb súly már megterheli a derekat és a gerincet is. Ezért, ha nem csak újszülött korban akarsz hordozni, akkor olyan hordozót válassz, amit a hátadon is tudsz majd viselni.

  2. Egyszerű megoldást keresel vagy szívesen megtanulnád a kötési módokat?
    És persze nem utolsó szempont a kényelem sem, hiszen míg a csatos hordozóban egyszerűen csak magadra kell csatolnod a babát, addig a kendők esetében akár több kötési technikát is érdemes elsajátítani. Persze a NaturAnyu webáruházban vásárolt kendőkhöz mellékelünk egy kis füzetet is, amiből könnyedén megtanulhatod a felkötés módszereit. De rengeteg videót találsz a youtube-on és sok helyen vannak hordozóklubok is, ahol tanfolyamokon sajátíthatod el a kötési technikákat.


     

 

OK, megvannak a szempontok, de még mindig kérdés, hogy melyik típus lesz a számodra leginkább megfelelő. Lássuk a lehetőségeket:

Szövött kendő

A szövött kendő a legnehezebben használható hordozókendő, mert egy kicsit bonyolult és időigényes a megkötése. Elöl, oldalt és háton is hordozhatsz benne, egészen újszülött kortól akár a gyerek 3-4 éves koráig is. Ortopédiailag minden életkorban ideális testtartást biztosít a kicsinek és a mamának is kényelmes viselet akár hosszú távon is.

Rugalmas kendő

A szövött kendőnél egyszerűbben megköthető a rugalmas kendő. Elöl és csípőn hordozásra alkalmas. Nagyon kényelmes a babának, hátránya viszont, hogy rugalmas anyaga miatt csak 7-8 kg-ig használható.

Karikás kendő

A karikás kendő elöl és féloldalas hordozásra alkalmas, egyszerűen felvehető. 

Újszülött kortól hordozhatod benne a babát, féloldalas terhelése miatt azonban csak rövidebb ideig kényelmes.

Mei tai

A mei tai a csatos hordozók és a hordozókendők keveréke. Egyszerűen megköthető, mivel azonban visszavezetheti a babára a súlyt, ezért csak ülni tudó babákhoz használható.

Csatos hordozó, baba kenguru

A csatos hordozó (vagy sokan baba kengurunak is hívják) hátizsákszerű kialakítása miatt nagyon népszerű hordozótípus, mert villámgyorsan és egyszerűen felcsatolható. A derékpántok és a vállpántok is állíthatók, így minden szülő kényelmesen magára igazíthatja. Elöl oldalt és háton hordozásra is alkalmas, és akár hosszú távon viselve is nagyon kényelmes. Az újszülöttbetétet is tartalmazó típusokat egészen pici babákhoz is ajánlják időszakos hordozásra, de akár 3-4 éves gyerekek hordozására is alkalmas. Arra figyelj, hogy a babát úgy kelljen bele helyezni, hogy mindig feléd legyen a pocakjával és ne kifelé, mert ha kifelé nézeget az nagyon káros a kis gerincének! Ha Feléd van a pocakjával, az nem káros - mivel mindkét fajta babahordozót sokszor baba kenguruként is emlegetik, megtévesztő lehet az információ! Válassz ortopédus ajánlásával ellátott kengurut (mint pl. a Liliputi vagy a Manduca márkák) és akkor egészen biztosan nem kell attól tartanod, hogy káros a babának!

Akármelyik hordozó típus mellett döntesz is, érdemes körülnézned a hordozási kiegészítők között is, melyek roppant praktikusak, divatosak és stílusosak: hordozós baba cipők, hordozós mama kabátok, övtáskák, pelenkázó táska, kulcstartók, pelenkázó alátétek.

A NaturAnyu webáruházban rengeteg színes, biopamutból készült hordozót és kiegészítőt találsz, válaszd ki a kedvencedet! Megnézem a kínálatot »

Tetszett a cikk? Hasznos volt?

Mutasd meg barátaidnak is! Kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!