Milyen babatakarót válasszak?
Nemrégiben összeírtam Nektek egy babakelengye listát – itt találod, aztán részletesen kitértem a babaruha választás szempontjaira – bővebben itt, illetve arra is, hogy milyen méretű babaruhát érdemes választani a kis újszülöttnek – a részleteket itt tudod elolvasni. A szülési csomag összeállításáról pedig ebben a bejegyzésben ejtettünk szót. Most nézzük a babatakaró témáját kicsit bővebben!
Az édes kis babaruhákon túl kisbabád életének minden mozzanatában szüksége van a biztonságra és az egészséges környezetre, amelyet a leginkább Te tudsz biztosítani számára. Egy jól megválasztott babatakaróval a babád mindig biztonságban érezheti magát, mert anya és otthon illata van, így ismeretlen helyen is ugyanolyan nyugodtan pihenhet.
A babatakaró anyaga
Ha már fogtál a kezedbe kisbabát, tudod milyen érzékeny a bőre. Ezért minden olyan textília, ami érintkezik a bőrével legyen gyengéd a bőrhöz, legyen légáteresztő és készüljön antiallergén, vegyszermentes természetes anyagokból! Így akár az egyre gyakoribb allergia és az ekcéma is megelőzhető. Főleg, ha ajándékba viszed a babatakarót, sosem tudhatod előre, hogy a baba nem hajlamos-e az allergiára!
A takaró anyaga legyen allergénektől mentes organikus pamutból (GOTS minősítéssel – erről bővebben ebben a bejegyzésben olvashatsz) vagy biogyapjúból.
Te sem szeretsz nylon harisnyát viselni, ugye? Na látod, ha műszálas takaróba burkolod a Kicsit az Számára ugyanolyan kellemetlen és kényelmetlen. A műszálból készült takaróba a baba beleizzad és emiatt aztán minden bizonnyal nyűgös is lesz, illetve sajnos az izzadsággal a bőrén keresztül még inkább felszívódhatnak a ruhájában, vagy a takaróban lévő vegyszerek, mérgező kemikáliák – hogy mik ezek, és mit okozhatnak, arról itt, ezen a linken találsz részletes információt.
Mi mindenre jó a babatakaró?
Rendkívül sokoldalú, használhatod a
- mindennapos séták során a babakocsiban - kocsitakaróként, vagy
- játszószőnyegnek a padlón,
- kiságyban paplan helyett,
- pelenkázó alátétnek,
- plédnek is kiváló, akár fűben vagy más felületen,
- baba pocakjának melegítésére, főleg, ha hasfájós a Kicsi,
- letakarhatod vele a kanapét, hogy arra feküdjön a Picur és megvédje a bútort az esetleg olyan balesetektől, mint egy büfi
- egyes változatok – mint például ezek - törölközőnek, kifogónak is alkalmasak.
Milyen méretű babatakarót válasszak?
Újszülötteknek, kisbabáknak a kisebb méretű ajánlott – ezek olyan 65*90, 70*85, 70*90 cm körül vannak.
Totyogóknak 90*130, 90*140 cm-es méretű takarókat ajánlanám.
Milyen vastag takarót vegyek, milyen kell nyárra, télre?
A 100% biopamut takarók – mint ezek itt, melyek a speciális szövéstechnikának köszönhetően ugyan vastagabbak, és puhábbak, mint a hagyományos takarók, de mivel rendkívül jó a légáteresztő képességük (azért is, mert nem tartalmaznak vegyszereket, mérgező fehérítőket), ezért egész évben használhatók.
A gyapjúból készült takaró, amennyiben csak egyik oldala gyapjú, akkor egész évben kiválóan használható, a baba nem fog beleizzadni. A mindkét oldalán gyapjú takaróba sem izzad bele, de azért az valóban inkább a téli időszakra ajánlott.
A nyári kánikulában egy vékonyabb organikus pamut pléd a tökéletes választás – például egy ilyen, ami nagyon hasonlít egy vastagabb textilpelenka anyaghoz, olyasmi, mint egy kifogó – és nem mellesleg használható is kifogónak egész évben.
A takaró mintája
Ha unod már a kislánynak rózsaszín, kisfiúnak kék darabokat, ne aggódj, fogsz találni szép bézs, vagy zöld unisex darabokat - például itt. Ez annál is inkább tudatos választás, mert majd a kistestvérnek is egészen biztosan jó szolgálatot fog tenni, vagy a rokon babáknak. Éppen ezért az is megfontolandó, hogy hímeztess-e rá nevet.
Tetszett a cikk? Hasznos volt?
Mutasd meg barátaidnak is! Kattints a Tetszik vagy a Megosztás gombra!